Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Masaż

Krioterapia

Ultradźwięki

Umów się na masaż: +48 502 454 277

Masaż

Masaż ma niepodważalne znaczenie lecznicze, działa na cały organizm, przynosząc odprężenie i zmniejszając napięcia psychofizyczne. Reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa ogólną odporność organizmu na niesprzyjające czynniki środowiska zewnętrznego, normuje pracę gruczołów wydzielania wewnętrznego, podnosi gotowość do podejmowania wysiłku fizycznego. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy, odpręża się też nasze ciało, przede wszystkim miejsca napięć i bólu. Regularne stosowanie masażu poprawia samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

Nasza oferta usług skierowana jest przede wszystkim dla klientów ciężko pracujących psychicznie i fizycznie. Skierowana jest również dla osób narażonych na częsty stres, bezruch w pracy, wycieńczenie psychiczne i fizyczne. Proponowana paleta usług, stworzy Państwu wspaniały klimat do odpoczynku i relaksu w bardzo miłej atmosferze.

Wychodząc naprzeciw wszystkim osobom, które ciężko pracują i nie mają czasu na wizytę w gabinecie mogę dojechać do domu lub do pracy, posiadam specjalne składane łóżko do masażu.

Proponuję Państwu szeroką gamę usług związanych z relaksem, zdrowiem i urodą. Gwarantuję najwyższej jakości usługi, w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Jestem do Twojej dyspozycji, jeżeli tylko chcesz:

  • cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem
  • pozbyć się bólów głowy, pleców, barków i innych dolegliwości
  • odprężyć się i zrelaksować po ciężkim dniu pracy
  • odmłodzić siebie i swoje ciało
  • skutecznie wspomóc walkę z cellulitem
  • przywrócić naturalną równowagę swojego organizmu

Historia Masażu

Historia masażu wywodzi się ze starożytności, kiedy to był on uzupełnieniem obrzędów religijnych, a z czasem części oddziaływań medycyny ludowej. Zapoczątkowany w Indiach i Chinach, stanowił naturalną metodę leczniczą. Już Hipokrates, a potem Celsus i Galena wskazywali na wykorzystanie masażu w poszczególnych jednostkach chorobowych. W Starożytnej Grecji masowano sportowców przed zawodami, aby natłuścić ich ciała oliwką. Ponieważ w Średniowieczu nastąpił zastój nauk medycznych, również i masaż przestał być powszechnie stosowany.

W XVI wieku techniką masażu zajął się francuski lekarz Ambroży Paré. W wyniku badań nad fizjologią masażu oraz w oparciu o obserwację pozytywnych skutków masażu u chorych po operacjach, w swojej pracy naukowej ogłosił on masaż jako oficjalną metodę leczenia.

Tym samym problemem zajmował się w XVII wieku lekarz Friedrich Hoffman (1600-1672). Opierając się na własnych badaniach i obserwacjach opracował program stosowania masażu w licznych przypadkach chorobowych.

W XIX wieku największy wkład w rozwój masażu leczniczego włożył szwedzki lekarz Per Henrik Ling (1776-1839). Został on współautorem "szwedzkiej gimnastyki", w zakres której wchodzi masaż leczniczy. Zasady masażu ze wskazaniami i przeciwwskazaniami do jego wykonywania określił holenderski lekarz Johan Mezger (1839-1909). Powołał on do życia prawdziwą szkołę masażu klasycznego i uważany jest za autora "masażu naukowego".

Istotny wpływ na rozpowszechnianie masażu miała również polska myśl naukowa. Dzięki publikacjom naukowym lekarza Izydora Zabłudowskiego masaż był traktowany na równi z innymi działami wiedzy medycznej.

Wraz z rozwojem fizjologii i neurofizjologii powstawały nowe metody masażu: segmentarny, limfatyczny, łącznotkankowy i okostnowy.

Źródło: Wikipedia